Trikraljevska akcija

TRIKRALJEVSKA AKCIJA bo v obeh župnijah, v nedeljo, 3. januarja. Pri župnijski maši bo blagoslov kolednikov. Koledniki bodo tudi letos po domovih prinašali veselo sporočilo božiča in ljudem zaželeli vse dobro v novem letu. Obenem koledniki zbirajo darove za misijone in povezujejo ljudi v župniji; letos je njihovo geslo Mladim po svetu hudo se godi, z darovi jim radi pomagajmo vsi.

Koledovanje ali trikraljevska akcija je dobrodelna akcija Misijonskega središča Slovenije, med katero koledniki zbirajo darove za uresničitev projektov misijonarjev. V številnih župnijah animatorji zberejo skupino otrok, ki oblečeni v sv. tri kralje, pastirja in angela obiskujejo domove. V imenu domačega župnika ljudem dobre volje voščijo blagoslovljene božične praznike in kličejo Božji blagoslov v novem letu, so zapisali na Slovenski škofovski konferenc (SŠK). Koledovanje ali trikraljevska akcija, ki poteka do praznika sv. treh kraljev oz. praznika Gospodovega razglašenja, ima po njihovih navedbah tudi "pastoralni pomen, saj pri mladih razvija čut za sodelovanje v župniji in odpira srce za stisko bližnjega". Triklajevska akcija pri ljudeh "goji čut povezanosti in prijetnega občutja, da niso brezimneži, ampak skupnost, na katero posebej v prazničnih dneh misli tudi Cerkev". Sad skupnega praznovanja božiča in vstopa v novo leto je, kot so zapisali na škofovski konferenci, tudi zavest hvaležnosti, saj zbrane darove župnije namenijo za poslanstvo slovenskih misijonarjev v misijonskih deželah. Z darovi, ki jih bodo koledniki zbrali letos, bo Misijonsko središče Slovenije pomagalo slovenskim misijonarjem v Egiptu, Braziliji, na Madagaskarju, v Beninu, na Slonokoščeni obali in Salomonovih otokih. V lanskem letu so v sklopu trikraljevske akcije zbrali 264.000 evrov, razdelili pa so jih med 10 misijonark in misijonarjev.

Hvala vsem, ki boste kolednike sprejeli in obdarovali, hvala tudi otrokom Lokacija: