Dohodninska donacija za uresničevanje temeljnega poslanstva Cerkve

Škof Metod je zapisal: "Cerkev v naši domovini si na različnih področjih prizadeva, da bi bila zvesta svojemu temeljnemu poslanstvu, ki je oznanjevanje evangelija, življenje iz svetega bogoslužja in služenje ljudem, posebno ubogim. Upam, da v teh prizadevanjih vidite pomembno poslanstvo za dobro sodobnega slovenskega človeka, ki tudi danes potrebuje besedo upanja in tolažbe, predvsem pa konkretno pomoč v različnih stiskah. V tej dobrodelnosti lahko tudi vi sodelujete. Hvaležen Vam bom, če boste v dohodninski napovedi izrazili svojo voljo, da del dohodnine, kakor omogoča zakon, namenite za delovanje koprske škofije.Lepo Vas pozdravljam."

Kako nameniti del dohodnine Škofiji Koper? Zakon o dohodnini davčnim zavezancem omogoča, da sami odločite, komu boste namenili do 0,5-odstotni delež odmerjene dohodnine, ki se mu država odpoveduje za financiranje splošnokoristnih namenov, med katerimi so tudi religiozni. Davčni zavezanci lahko torej del dohodnine, ki bi sicer šel v državni proračun in ne pomeni nikakršne dodatne davčne obremenitve, preusmerite v donacijsko podporo upravičenim organizacijam. Vlada je z uredbo določila, da je med upravičenkami s področja verskih skupnosti tudi Škofija Koper. Odločitev o namenitvi dela dohodnine za leto 2007 in za nadaljnja davčna leta lahko zavezanci izrazite že v napovedi za odmero dohodnine 2006, ki jo morate oddati do konca aprila, in sicer tako, da v zahtevi za namenitev dela dohodnine na 6. strani dohodninskega obrazca vpišete davčno številko Škofije Koper 81585217 in delež donacije 0,5 odstotka.

Podatki o namenitvi dohodnine so davčna tajnost.