Leto Svetega Pavla

Papež Benedikt XVI. je že leta 2007, na predvečer praznika svetega Petra in Pavla, 28. junija, v baziliki sv. Pavla izven obzidja v Rimu, kjer se tudi nahaja grobnica omenjenega svetnika, razglasil leto svetega Pavla, v spomin na 2000-letnico apostolovega rojstva, potem pa je liku in misli svetega Pavla posvetil štiri kateheze na sredinih splošnih avdiencah.

Nadduhovnik v baziliki Svetega Pavla izven obzidja, kardinal Andrea Cordero Lanza do Montezemolo, je predstavil dognanja arheoloških raziskav o grobnici, sarkofagu svetega Pavla, ki se nahaja pod glavnim oltarjem bazilike. Kardinal je Cerkev po svetu spodbudil, naj se spomni obletnice Pavlovega rojstva. K obhajanju leta svetega Pavla je posebej pozval kraje, ki so z apostolom tesneje povezani: Jeruzalem, Turčijo in druge pokrajine Srednjega Vzhoda. Papež Benedikt XVI. je ob tem povedal, "cerkev potrebuje pričevalce in mučence, kot je bil apostol Pavel, ki je bil nekoč nasilen preganjalec kristjanov, ko pa je na poti v Damask srečal Kristusa, je brez obotavljanja stopil na stran Križanega in mu je sledil brez pomislekov. Živel in delal je za Kristusa, zanj je trpel in umrl. Kako aktualen in zgovoren je tudi danes njegov zgled! Pavlovo leto Lokacija: